Liste der registrierten Teams

Club Team name Category
AIK Innebandy Pojkar 2009
AIK Innebandy Lejonen Pojkar 2008
AIK Innebandy Tigrarna Pojkar 2008
AIK Innebandy Pojkar 2005 Lätt
Arlanda IBK P05 Pojkar 2005 Lätt
Bele Barkarby IF IBF Pojkar 2010
Bele Barkarby IF IBF Pojkar 2009
Bele Barkarby IF IBF Pojkar 2009
Bele Barkarby IF IBF P08 Pojkar 2008
Bele Barkarby IF IBF P07 Pojkar 2007
Bele Barkarby IF IBF Vit Pojkar 2006
Bele Barkarby IF IBF Svart Pojkar 2006 Lätt
Bele Barkarby IF IBF P05 Pojkar 2005 Lätt
Bele Barkarby IF IBF P04 Lag 1 Pojkar 2004
Bele Barkarby IF IBF P04 Lag 2 Pojkar 2004
Bele Barkarby IF IBF Flickor 2010
Bele Barkarby IF IBF Flickor 2008-2009
Bele Barkarby IF IBF Flickor 2007
Bele Barkarby IF IBF F06 Flickor 2006
Bele Barkarby IF IBF F04-05 Flickor 2004
Björklinge BK P04 Pojkar 2004
Bälinge IF Pojkar 2006 Lätt
Ekerö IK Pojkar 2006
Fagerhult Habo IBK Svart Pojkar 2006
Fagerhult Habo IBK Röd Pojkar 2006
Farsta IBK Pojkar 2007 Lätt
Farsta IBK Pojkar 2004
FBC Uppsala Ungdom Pojkar 2004
FBI Tullinge Flickor 2005
Funbo IF Pojkar 2006 Lätt
Hagunda IF Blå Pojkar 2007
Hagunda IF Flickor 2005
Hagunda IF Flickor 2005
Hammarby IF IBF Pojkar 2006
Huddinge IBS Pojkar 2008
Huddinge IBS Pojkar 2008
Huddinge IBS Pojkar 2006
Huddinge IBS Röd Flickor 2007
Huddinge IBS Vit Flickor 2007
Huddinge IK Röd Flickor 2006
Huddinge IK Vit Flickor 2006
Huddinge IK Flickor 2005
Huddinge IK HIK F-04 Flickor 2004
Hässelby Hawks Svart Pojkar 2010
Hässelby SK IBK Svart Pojkar 2009
Hässelby SK IBK Pojkar 2007
Hässelby SK IBK Pojkar 2007 Lätt
Hässelby SK IBK Pojkar 2006
Hässelby SK IBK Pojkar 2005
Hässelby SK IBK Pojkar 2005 Lätt
Hässelby SK IBK Pojkar 2004
IBK Hallsta P07 Pojkar 2007
IK Frej Täby P04 Pojkar 2004
IK Sirius IBK Pojkar 2007
IK Sirius IBK P06 Pojkar 2006
IK Sirius IBK P07 Pojkar 2006
IK Sirius IBK F04/05 Flickor 2004
IK Tomtberga Flickor 2007
Ingarö IF Pojkar 2004
IS Saga Pojkar 2005 Lätt
Järfälla/Kungsängen Pojkar 2007 Lätt
Järfälla Spiders Pojkar 2008
Kungsängens IF Pojkar 2008
Ledberg Innebandy Pojkar 2005
Ledberg Innebandy Pojkar 2005 Lätt
Lillån IBK Pojkar 2006
Mesta IBK Pojkar 2010
Nacka Wallenstam IBK Pojkar 2007
Nykvarns IF Pojkar 2005
Nykvarns IF Flickor 2005
Rosersbergs IK Pojkar 2008
Rotebro IBK Pojkar 2007
Rotebro IS IBK Pojkar 2005
Rönnby/Dingtuna Pojkar 2005 Lätt
Rönnby Västerås IBK Flickor 2008-2009
Rönnby Västerås IBK Flickor 2008-2009
Rönnby Västerås IBK F06 Flickor 2006
Rönnby Västerås IBK Flickor 2004
Salems IF Flickor 2010
Sickla IF F08-F09 Flickor 2008-2009
Sigtuna IF IBK 05 Flickor Röd Flickor 2004
SK Vide Flickor 2006
Skälby IBK Pojkar 2007 Lätt
Skälby IBK Pojkar 2006
Skälby IBK Röd Pojkar 2005
Skälby IBK Röd Pojkar 2005 Lätt
Sköndals IK Flickor 2005
Storvreta IBK Pojkar 2006
Sörskogens IF Röd Pojkar 2010
Tillberga IK Roosters Pojkar 2008
Tillberga IK Roosters Pojkar 2008
Tillberga IK Roosters Pojkar 2006 Lätt
Torshälla IBK Röd Pojkar 2010
Torshälla IBK Svart Pojkar 2010
TTIBK Pojkar 2009
Tumba Goif P06 Pojkar 2006
Tungelsta IF Pojkar 2006 Lätt
Tungelsta IF Pojkar 2005 Lätt
Tyresö Trollbäcken IBK Pojkar 2010
Tyresö Trollbäcken IBK Pojkar 2008
Tyresö Trollbäcken IBK Pojkar 2007 Lätt
Tyresö Trollbäcken IBK P04:3 Pojkar 2004
Tyresö Trollbäcken IBK Flickor 2004
Täby FC Gribby Pojkar 2007
Täby FC Gribby Pojkar 2005
Täby FC Gribby Pojkar 2005 Lätt
Täby FC Attunda Pojkar 2005 Lätt
Täby FC Västra Pojkar 2004
Täby FC Skarpäng Flickor 2010
Täby FC Skarpäng Flickor 2006
Täby FC F05 Flickor 2004
Töjnan IBK Pojkar 2007 Lätt
Töjnan IBK Pojkar 2006
Vaksala SK Gul Pojkar 2009
Vaksala SK Flickor 2008-2009
Vaksala SK Flickor 2008-2009
Vaksala SK Flickor 2006
Vallentuna IBK Pojkar 2008
Vallentuna IBK VIBK Pojkar 2007
Vallentuna IBK Pojkar 2006 Lätt
Vallentuna IBK Flickor 2008-2009
Vallentuna IBK F07 Flickor 2007
Vallentuna IBK Flickor 2006
Vaxholm IBF Flickor 2010
Vendelsö IK Pojkar 2007 Lätt
Värmdö IF Pojkar 2008
Värmdö IF Pojkar 2007
Värmdö IF Flickor 2008-2009
Värmdö IF Flickor 2007
Värmdö IF Flickor 2005
Väsby AIK Pojkar 2009
Väsby AIK Vit Pojkar 2008
Väsby AIK P07 Vit Pojkar 2006 Lätt
Väsby AIK Pojkar 2005
Väsby AIK Flickor 2007
Väsby IBK Pojkar 2005
Väsby IBK Flickor 2004
Västerhaninge IBK VHIBK Pojkar 2008
Västerhaninge IBK VHIBK Pojkar 2007
Västerhaninge IBK Pojkar 2006 Lätt
Västerhaninge IBK Pojkar 2004
Västerås IBS P08 Svart Pojkar 2008
Västerås IBS Ungdom Pojkar 2007
Västerås IBS Ungdom Pojkar 2007 Lätt
Västerås IBS Ungdom Pojkar 2005
Västerås IBS Ungdom Pojkar 2005 Lätt
Västerås IBS Ungdom Pojkar 2004
Åkersberga IBF Pojkar 2010
Åkersberga IBF Orange Pojkar 2009
Åkersberga IBF AB Pojkar 2006
Åkersberga IBF CD Pojkar 2006
Åkersberga IBF Pojkar 2005
Åkersberga IBF Flickor 2007
Åkersberga IBF Flickor 2005
Ängby IF Pojkar 2005
Örsundsbro IF Pojkar 2005
ICA Maxi Barkarbystaden Klubbexperten Laget.se